Strony

czwartek, 2 stycznia 2014

Najpiękniejsza książka o Bożym Narodzeniu dla małych dzieci

Wiem, wiem - już po Świętach ;)
Ale ta książka jest u nas nadal jednym z hitów, więc pomyślałam, że napiszę o niej słówko teraz, zamiast czekać do kolejnych Świąt.

W tym roku pierwszy raz nasza Marianka (lat 2) miała swój kalendarz adwentowy, a w nim zadania na każdy dzień. Duża ich część związana była właśnie z książeczkami. Chcieliśmy jej w ten sposób przybliżyć temat Bożego Narodzenia i tego, co się w naszym domu dzieje i będzie działo w najbliższych dniach.

Przygotowując kalendarz adwentowy dla Marianki spędziłam mnóstwo czasu na wyszukiwaniu książeczek o Świętach dla małych dzieci. Jest ich na rynku cała masa i większość dotyczy zewnętrznej otoczki Świąt - choinka, prezenty, Mikołaj, śnieg, bombki, gwiazdki, etc. I wszystko to jest podane w pięknej (zwykle) szacie graficznej i ciekawej historii bohaterów. Chcieliśmy jednak, by Marianka już teraz dotarła także do istoty Świąt - do tego, że Boże Narodzenie jest dlatego, że wspominamy narodzenie Jezusa.

I udało się! Znalazłam książeczkę, która w przepiękny sposób przybliża tę historię małym dzieciom.
Marianka książeczkę zna już na pamięć, a ja niezmiennie zachwycam się jej szatą graficzną.

Nie wiem tylko jak to się stało, że książka nie ma autora. Tzn. pewnie ma, tylko w polskim wydaniu jakoś o nim zapomniano ;)
Dlatego podam Wam na nią inne namiary:
Wydawnictwo Wilga
Tłumaczenie: Natalia Mętrak
Ilustracje: Cherie Zamazing

Swój egzemplarz wypatrzyłam tutaj - w Dyskoncie Książkowym Aros, który polecam Wam bardzo, bardzo!!! Mają duży wybór książek z różnych dziedzin, 30% taniej niż cena rynkowa.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz